OC krótkoterminowe dla osobowych aut w dobrej cenie

Każdy kierowca zazwyczaj kupuje ubezpieczenie na rok. Są jednak sytuacje, gdy kupuje na krótszy okres. Mowa tu o specjalnym OC krótkoterminowym dla osobowych samochodów. Taka możliwość dopuszczalna jest jedynie w ściśle określonych przypadkach. Dotyczy głównie właścicieli komisów samochodowych, obcokrajowców, a także rolników.

To ubezpieczenie zawsze zapewnia taką samą ochronę. Polisa zapewnia finansową rekompensatę osobom poszkodowanym w kolizji lub wypadku. Dzięki czemu sprawca zdarzenia nie musi wypłacać odszkodowania z własnych pieniędzy.

OC krótkoterminowe dla osobowych samochodów w przeciwieństwie do standardowych polis, wyróżnia brak konieczności wypowiadania umowy. Kierowca kupując takie ubezpieczenie musi pamiętać, że po tym czasie ochrona automatycznie wygasa, w przeciwieństwie do polisy zawieranej na cały rok.

Opłata za krótkoterminową polisę obliczana jest na podstawie tych samych danych, jakie wykorzystuje się przy kalkulacji standardowej polisy. Oczywiście cena jest proporcjonalnie niższa do czasu obowiązywania ochrony.

Poprzedni artykuł
Natępny artykuł