OC krótkoterminowe

48 zł za 30 dni

a jeśli sprzedasz pojazd zwrócimy Ci pozostałą kwotę

* pełna składka 142 zł na 90 dni
carsa1

OC Krótkoterminowe polisa na 30 dni - na miesiąc, komisowe online

OC krótkoterminowe bywa nazywanym Ubezpieczeniem zadaniowym. Najczęściej wykupują je osoby zaangażowane w prowadzenie działalności gospodarczej opartej na handlu autami. Choć zainteresowane tym rozwiązaniem mogą także być osoby fizyczne posiadające pojazdy historyczne, wolnobieżne, zarejestrowane czasowo lub dopiero co sprowadziły samochód z zagranicy.

Standardowa polisa jest zawierana na okres 12 miesięcy. W przypadku OC krótkoterminowego okres ten wynosi od 30 dni do 3 miesięcy – wszystko zależy od oferty i indywidualnych planów kupującego. Co ważne taka polisa działa nie tylko w Polsce, ale także gwarantuje zabezpieczenie także na terytorium krajów będącymi sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego.

Tego typu polisę można zakupić w bardzo prosty i wygodny sposób, dysponując tymi samymi danymi jak przy zakupie standardowego rozwiązania. Warto natomiast pamiętać, że OC krótkoterminowe nie podlega przedłużeniu, a wygasa po okresie ochrony. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą spełnić ustawowy obowiązek ubezpieczenia i przy okazji nie płacić więcej, niż faktycznie potrzebują.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy w prosty i przystępny sposób wytłumaczą jak nabyć OC krótkoterminowe za pomocą dedykowanego panelu niezależnie od rodzaju auta, które chce się ubezpieczyć.

OC krótkoterminowe na 30 dni dla komisów!

Prowadzisz komis samochodowy lub auto handel? Ta oferta jest dla Ciebie! Aby przystąpić do programu OC komisowe wystarczy aktywna działalność gospodarcza i PKD 45.11.Z i/lub 45.19.Z

Tego typu polisa jest idealna dla podmiotów zajmujących się handlem samochodami. Ogranicza ona koszty związane z przetrzymywaniem pojazdu wystawionego na sprzedaż i jest bardzo prosta w nabyciu. Kupując polisę OC krótkoterminową zyskuje się 30-dniową gwarancję pełnej ochrony ubezpieczeniowej. Ta oferta jest dostępna dla pojazdów z polskimi jak i zagranicznymi numerami rejestracyjnymi.

Mamy do dyspozycji dwa rodzaje OC krótkoterminowego na portalu GETPOLISA

Samochody


Osobowe

Dostawcze

Tylko kilka prostych kroków dzieli Cię do zakupu aktualnego OC krótkoterminowego!


- Sprawdź ofertę najkorzystniejszych polis krótkoterminowych na rynku

- Przygotowanie dokumentów zajmie mniej niż 5 minut

- Nowoczesny system GETPOLISA jest bardzo prosty w obsłudze

Polisy można wystawiać 24/7 bezpośrednio z panelu

Zarejestruj swój komis

Najtańsze OC na rynku

48 zł na 30 dni

A jeśli sprzedasz pojazd zwrócimy Ci pozostałą kwotę składki za niewykorzystany okres ochrony!

* pełna składka 142 zł na 90 dni

Telefon: +48 789 676 605

OC krótkoterminowe na 30 dni dla komisów!

Na jaki czas podpisuje się standardową umowę ubezpieczenia OC?

Zazwyczaj umowa tego typu jest zawierana na okres 12 miesięcy. Prawo jednak przewiduje kilka wyjątków. Do takich zalicza się sytuacja, gdy właściciel wywozi auto za granicę w celu sprzedaży. Wtedy właśnie może nabyć OC krótkoterminowe na 30 dni. Natomiast właściciele aut zaklasyfikowanych jako historyczne mogą nabyć polisę do 3 miesięcy.

Czy ubezpieczyciel sprawdza uprawnienia  do zakupu polisy krótkoterminowej?

Ubezpieczyciele dokładnie sprawdzają ten fakt, gdyż OC krótkoterminowe nie jest standardową opcją przewidzianą dla każdego klienta. Ta polisa jest dostępna tylko dla osób spełniających warunki przewidziane w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Czym różni się OC krótkoterminowe od polisy na cały rok?

Istnieją trzy podstawowe różnice między OC krótkoterminowym i całorocznym. Pierwsza dotyczy okresu ochrony – to może być rok albo 30 dni. Druga jest związana z ceną. Polisy całoroczne są zdecydowanie droższe. Trzecia sprawa dotyczy możliwości jej odnawiania. Ta opcja jest dostępna tylko przy OC całorocznym.

Czy każdy ubezpieczyciel oferuje OC na okres krótszy niż rok?

Firma nie może odmówić sprzedaży ubezpieczenia OC na 30 dni lub 3 miesiące. Co innego jeśli klient jest zniechęcany do tego kroku i nakłaniany do zakupu ubezpieczenia na cały rok. Dlatego warto o OC krótkoterminowe załatwiać sobie telefonicznie lub mailowo, aby nie tracić czasu na zbędą dyskusję ze sprzedawcą któremu zależy na wynikach.

Czy można kupić ubezpieczenie OC na okres krótszy niż 30 dni?

Nie, 30 dni to najkrótszy z przewidzianych okresów ubezpieczenia OC. Nawet jeśli czynność wywozu auta za granicę zajmie 5 dni, to i tak nie można kupić ubezpieczenia tylko na taki okres. Jest to związane z obecnie panującymi przepisami dotyczącymi warunków ubezpieczenia.

Polisa krótkoterminowa oc na miesiąc, 30 dniowe, tanie oc, dobre oc, najtańsze od na 30 dni, oc miesięczne, ubezpieczenie samochodowe na 30 dni,  tanie ubezpieczenia samochodowe 

OC komisowe – charakterystyczne elementy tego rozwiązania ubezpieczeniowego

Używane auta znajdują duże uznanie wśród Polaków. Wystarczy sięgnąć po jakikolwiek rzetelniejszy raport branżowy zajmujący się tym zagadnieniem, aby się o tym przekonać. Jest to niesamowicie dynamiczny rynek z bogatą ofertą. Tylko w 2022 roku na jednym popularnym portalu motoryzacyjnym można było wybierać z 190 tysięcy używanych pojazdów. Obecna sytuacja na rynku sprzyja ciągłej ekspansji oraz profesjonalizacji usług związanych ze sprzedażą. Dużo spraw przy kupnie/sprzedaży o charakterze administracyjnym załatwi za klienta komis co staje się sporym ułatwieniem. 

Z tego powodu, że branża tak dynamicznie się rozwija to pojawiło się rozwiązanie zwane OC komisowym. Analizując ustawy nie znajdziemy nigdzie legalnej definicji tego pojęcia. Dlatego jest to nazwa potoczna, która na stałe weszła do użytku i jest rozumiana przez wszystkich zainteresowanych. Pod tym pojęciem kryje się ubezpieczenie OC nabywane w komisie na cele związane ze sprzedażą. Także dobrze jest znane pojęcie OC krótkoterminowego.

Uprawnionymi do nabycia OC komisowego są:

  • Właściciele pojazdów zarejestrowanych czasowo;
  • Właściciele pojazdów zarejestrowanych za granicą;
  • Właściciele pojazdów wolnobieżnych;
  • Właściciele pojazdów historycznych;
  • Właściciele pojazdów przeznaczonych do jazd testowych;
  • Właściciele pojazdów zarejestrowanych na stałe, ale będących w posiadaniu podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą polegającą na pośredniczeniu w kupnie i sprzedaży lub na kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych (m.in. komisów);

Jak rozumieć praktyczne zastosowanie OC komisowego? Chcąc to uczynić dosłownie należy się skupić na ubezpieczeniu pojazdu, które można otrzymać w komisie samochodowym. Mocno teoretycznie jest to usługa dostępna tylko dla pojazdów wypunktowanych powyżej.  OC komisowe jest sprzedawane przez podmioty zajmujące się pośredniczeniem w handlu pojazdami lub robiące to we własnym imieniu. Ubezpieczenie krótkoterminowe otrzymuje się od przedsiębiorcy w sytuacji, gdy jest on formalnie w posiadaniu auta. Taka sytuacja ma zazwyczaj miejsce, gdy pojazd został kupiony w Polsce lub za granicą, pochodzi z komisu współpracującego z salonem samochodowym lub komis przejął go na podstawie umowy komisowej z klientem.

OC komisowe w ofercie z myślą o przedsiębiorcach

Towarzystwa co do zasady oferują ubezpieczenia na 12 miesięcy. Natomiast Ubezpieczenia komisowe rządzą się swoimi prawami i odbiegają od tego co jest znane w porównaniu do oferty indywidualnej. Zazwyczaj jest dla nich dostępna w specjalnej ofercie cenowej, która jest bardziej zachęcająca dla takiego nabywcy. Specjaliści od ubezpieczeń obliczając składkę uwzględniają fakt, że pojazd znajdujących się pod tego typu ochroną stoi w miejscu i jest ubezpieczony przede wszystkim po to, by spełnić wymóg prawny.

Ceny OC komisowego dostępne na rynku

Sprawdzając dostępną ofertę OC komisowego na rynku można szybko dojść do wniosku, że propozycje tego typu ubezpieczenia oscylują między 50- 100 zł za 30 dni. Dotyczy to pojazdów osobowych oraz ciężarowych. Warto sprawdzać oferty, wiedzieć co w danym momencie oferują Towarzystwa Ubezpieczeniowe.

OC komisowe – czy warto je kupować?

Chcąc być odpowiedzialnym nabywcom, odbierając samochód z komisu wraz z dokumentacją należy dobrze sprawdzić ważne ubezpieczenie komisowe. Jeśli będzie jeszcze aktualne, to można z niego korzystać. Koniecznie trzeba sprawdzić termin zakończenia umowy! OC krótkoterminowe wygasa samoistnie, a trzeba zadbać przecież o ciągłość ubezpieczenia. To zagwarantuje już nabycie ubezpieczenia całorocznego.