Najtańsze OC krótkoterminowe

Zgodnie z polskimi, jak i unijnymi przepisami prawa, każdy właściciel samochodu musi mieć nabytą polisę od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli tego dokumentu zabraknie, to trzeba spodziewać się mandatu albo wysokiej kary finansowej.  Przepisy wyróżniają również pewne dodatkowe pojęcie, którym jest OC krótkoterminowe. Czym ono jest i kiedy się przydaje?

Warto je zakupić, gdy sprowadzamy samochód z zagranicy. Czasowa rejestracja to po prostu okres przed wydaniem twardego dowodu rejestracyjnego, gdyż dokładnie 30 dni mają urzędy na wydanie odpowiedniego dokumentu. Dlatego ubezpieczenie jest potrzebne, bo nie można się poruszać bez ważnego ubezpieczenia.

Natomiast przypadek, gdy mimo stałej rejestracji potrzebne jest OC krótkoterminowe, to sytuacja gdy auto jest oddawane do komisu. Nie ma tutaj większego znaczenia to, czy komis skupuje pojazd czy jest one tam zostawione w celu sprzedaży.  

Dlatego warto sprawdzić gdzie jest najtańsze OC krótkoterminowe! Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, gdyż dbamy o konkurencyjność naszych propozycji! Na pewno będziemy w stanie znaleźć coś satysfakcjonującego, co pozwoli zabezpieczyć auto na każdą okazję. 

Poprzedni artykuł
Natępny artykuł