„Karny” samochód w ogłoszeniach na sprzedaż o co chodzi? Wyjaśniamy!

Bardzo ciekawym zjawiskiem na portalach ogłoszeniowych jest składanie gwarancji właściciela pojazdu, że liczniki nie są przekłamane. W żargonie sprzedawców to zjawisko nazywa się „karnym”, co trochę przynosi na myśl zagrywkę piłkarską. Natomiast jeśli okaże się, że sprzedawca nie był prawdomówny, będzie mu groziła odpowiedzialność karna. Takie zapewnienie ma podnieść jakość sprzedawanego auta i zachęcić klienta do kupna.

Za samo kombinowanie przy liczniku można ponieść odpowiedzialność karną, jest na to oddzielny przepis. Za sprzedanie legendarnego już przystanku w formie samochodu też można, ale to jest już odpowiedzialność mocno teoretyczna. Kręcenie licznika jest wprost zapisane w kodeksie karnym, a inne oszustwa związane ze sprzedażą samochodów już nie. Żeby kogoś zamknąć, trzeba mu udowodnić oszustwo, a to już takie proste nie jest. Sami sprzedawcy samochodów szczególnie bali się odpowiedzialności karnej. W praktyce bardziej martwi ich awanturujący się klient, który będzie powoływał się na rękojmię. Dlatego tak chętnie odwołują się do odpowiedzialności karnej w ogłoszeniach.

Jeśli sprzedajesz samochód to koniecznie musisz nabyć oc krótkoterminowe dla pojazdów osobowych. Jest to prosta i bardzo bezpieczna forma dbania o swoje najważniejsze sprawy! Taki dokument możesz nabyć droga online lub w autoryzowanym punkcie. Nie zwlekaj i jeszcze dziś kup takie oc krótkoterminowe bo sprzedając pojazd nie będziesz potrzebował całorocznego, a obowiązek jego nabycia spoczywa na każdym kierowcy!

Poprzedni artykuł
Natępny artykuł