Czy policja będzie rekwirować pijanym kierowcom auta?

Dużo emocji budzi projekt uchwały zezwalającej na rekwirowanie pijanym kierowcą auta. Według wstępnych ustaleń wynika, że za parkowanie i ubezpieczenie zarekwirowanych aut zapłacą sądy i urzędy skarbowe, a pieniądze z nawiązek wpłacanych przez skazanych kierowców trafią nie do budżetu państwa, a do Funduszu Sprawiedliwości. Instytucja ta nie cieszy się dużym zaufaniem społecznym w szczególności po kontroli NIK, gdyż okazało się, że działa w sposób nieprawidłowy.

Czy to jest dobry pomysł aby taką karę wprowadzić pijanym kierowcom, tym bardziej, ze za przetrzymywanie aut będzie musiało państwo dokładać? Za tym wszystkim stoją spore pieniądze i polityczne układy, które próbują generować pieniądze na bieżącą działalność, nie bacząc na ostateczne koszty.

Jednak jeśli Ty jesteś odpowiedzialnym i rozsądnym kierowcą to kupuj oc krótkoterminowe dla pojazdów do 3,5 tony! Jest to dobra inwestycja pozwalająca dobrze zabezpieczyć Twój samochód na czas stłuczki czy innego niefortunnego wydarzenia. Polecamy pozycje ubezpieczeń od Interpolisy!

Poprzedni artykuł
Natępny artykuł