Jak korzystać z pomocy drogowej? O czym warto wiedzieć?

Niespodziewane sytuacje na drodze mogą przytrafić się każdemu z nas. Co zrobić, gdy samochód ulegnie awarii na skutek wypadku, kolizji czy innego zdarzenia losowego? Warto wiedzieć, na jakich zasadach działa pomoc drogowa, a także jak przygotować się do jej przyjazdu.

Firmy świadczące takie usługi pomagają usunąć auto z miejsca zdarzenia, przetransportować je do miejsca zamieszkania właściciela czy też do najbliższego warsztatu samochodowego, w którym dane uszkodzenia będą mogły zostać usunięte. Jest to podstawowy zakres działalności, jakie oferują firmy świadczące usługi pomocy drogowej. Warto wiedzieć jednak, że tych usług może być znacznie więcej w zależności od oferty poszczególnych firm.

Podstawową usługą, którą świadczy pomoc drogowa, jest wspomniane wcześniej transportowanie uszkodzonych samochodów. W tym celu wykorzystuje się lawetę samochodową. Pomoc drogowa oferuje jednak znacznie więcej usług, wśród których wymienić można wypompowanie niewłaściwego rodzaju paliwa z naszego baku czy awaryjne otwieranie pojazdu, w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz naszego auta.

Pomoc drogowa to także usługi naprawcze w trasie, które pracownicy danej firmy mogą być w stanie wykonać na miejscu. Jeśli są wyposażeni w odpowiednie narzędzia, a usterka nie jest zbyt poważna, być może naprawa powiedzie się bez konieczności odwiedzenia warsztatu samochodowego.

Pozostając w wątku pomocy drogowej, nie sposób nie wspomnieć o assistance – ubezpieczeniu zapewniającym pomoc w kryzysowych sytuacjach na trasie. Wybór pomocy drogowej może czasem sprawić nam nie lada kłopot, a sytuacje, kiedy musimy go dokonać, bywają naprawdę stresujące. Istnieje jednak usługa zwana assistance. Jest to dobrowolny rodzaj ubezpieczenia, które można wykupić u swojego ubezpieczyciela.

Poprzedni artykuł
Natępny artykuł