Ubezpieczenie samochodu w garażu

Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, czy Twoje auto jest bezpieczne w garażu? Często myślimy o ubezpieczeniu naszego samochodu podczas jazdy, ale co zabezpiecza pojazd, gdy w garażu? Najczęściej przechowujemy nasz samochód w garażu. Może jednak dojść do sytuacji, że nawet w tym miejscu zostanie ono uszkodzone. Warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu, by Twoja polisa ubezpieczeniowa gwarantowała Ci ochronę samochodu również w garażu. Dowiedz się, jakie ubezpieczenie powinieneś kupić, by Twój pojazd był bezpieczny.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie nieruchomości nie chroni Twojego pojazdu. Nawet jeżeli masz ubezpieczony swój dom wraz z garażem – w razie kradzieży czy pożaru ochrona ubezpieczeniowa nie obejmuje uszkodzeń w Twoim pojeździe. Ubezpieczenie autocasco to nie tylko wypłata odszkodowania za kradzież samochodu z garażu. Jest to również ochrona w razie wystąpienia innych szkód, na które nie masz wpływu.

Jak ubezpieczyć garaż?

Ubezpieczenie garażu możesz wykupić wraz z ubezpieczeniem domu lub jako samodzielny produkt. Zazwyczaj ubezpieczenie garażu kupuje się wraz z ubezpieczeniem nieruchomości. Niewiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje samodzielne ubezpieczenie garażu. Sam garaż bez ubezpieczenia nieruchomości możesz kupić np. w PZU, wymagana jest jednak zgoda towarzystwa.

To czy garaż jest jedną bryłą z domem, czy stoi osobno na działce, będzie przekładać się na sposób, w jaki powinien być on ubezpieczony. W sytuacji, gdy garaż jest połączony z domem – wartość garażu należy uwzględnić w ramach ubezpieczenia nieruchomości. Jeśli garaż jest osobnym budynkiem, konieczne jest dodatkowe rozszerzenie ochrony np. o ubezpieczenie budynków gospodarczych lub garażu.

Poprzedni artykuł
Natępny artykuł