Tanie OC krótkoterminowe. Co to jest i kiedy jest potrzebne?

Przepisy wymagają aby, każdy właściciel samochodu wykupił roczną polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej. Jej brak wiąże się nie tylko z możliwością otrzymania mandatu, ale także bardzo wysokiej kary finansowej. Przepisy wyróżniają również pewne dodatkowe rozwiązanie jakim jest OC krótkoterminowe. Czym ono jest i kiedy się przydaje? Postaramy się nad tym chwilę zastanowić.

Pojęcie to zostało bardzo dokładnie opisane art. 27 Ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zgodnie z tym artykułem, ubezpieczeniem krótkoterminowym OC mogą być objęte takie pojazdy które są np. zarejestrowane czasowo lub mają status pojazdu historycznego.

Mając OC krótkoterminowe, musimy pamiętać, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Niezależnie od tego, czy jest to ubezpieczenie 30-dniowe, czy 3-miesięczne, zawsze wygaśnie ono z ostatnim dniem obowiązywania polisy i nie przedłuży się automatycznie.

Jednym z plusów takiego rozwiązania jest fakt, że OC krótkoterminowe nie przedłuża się automatycznie. Co prawda trzeba pamiętać o przedłużeniu, ale tylko wtedy gdy jest taka potrzeba. Aby ubezpieczyć swój samochód na taki krótki okres, warto skorzystać z dobrej i sprawdzonej oferty. Dlatego sprawdź nasze tanie OC krótkoterminowe! Od lat ubezpieczamy pojazdy, zdrowie, życie oraz mienie.  Na pewno z pomocą naszych specjalistów sprawnie i bez większych komplikacji nabędziesz tanie OC krótkoterminowe, które zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby!

Poprzedni artykuł
Natępny artykuł