Najlepsze darmowe nawigacje

W czasie świąt dużo podróżujemy, a co się z tym wiąże, często szukamy trasy w internecie. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych darmowych nawigacji, które pozwolą Wam dotrzeć do celu. Trzeba zaznaczyć, że nie wszystkie dostępne na rynku nawigacje samochodowe są bezpłatne. A jeśli są, to za darmo można korzystać z nich w ograniczonym zakresie.

Google Maps

Darmową nawigacją, która nie potrzebuje połączenia z internetem jest Google Maps. Zalecane jest pobranie trasy wtedy, kiedy nie mamy problemów z połączeniem się z siecią, by mieć pewność, że w podróży nie pozostaniemy bez nawigacji. Na co pozwala Google Maps bez internetu? Można znaleźć dane miejsce, wyznaczyć do niego trasę oraz korzystać z nawigacji, jednak bez możliwości wyznaczania alternatywnych tras czy informacji o aktualnej sytuacji na drodze.

HERE WeGo

To darmowa nawigacja do pobrania na smartfon z Androidem lub iOSem, która wyznacza trasy bez konieczności połączenia z internetem. Aplikacja firmy Nokia jest polecana szczególnie dla osób, które szukają nawigacji do poruszania się po dużych miastach. Ta aplikacja uwzględnia wiele szczegółów, które ułatwiają orientację w terenie. Dodatkowo jest możliwość odnalezienia roweru miejskiego, a nawet sprawnego poruszania się po galerii handlowej. By korzystać z niej podczas podróży, trzeba wgrać mapę oraz wybrać głos lektora. W tej aplikacji można pobrać mapy na większe obszary np. regionów, państw, a nawet kontynentów.

Maps.me

To kolejna darmowa nawigacja na telefon, która działa także bez internetu. Polecana jest nie tylko kierowcom, ale także amatorom wycieczek pieszych i rowerowych. Nawigacja działa na bazie OpenStreetMap, czyli społecznościowego projektu, który chce stworzenia dostępnej dla wszystkich mapy całego świata. Aplikacja należy do tych prostych, a jej obsługa nie przysporzy problemów. Ciekawym udogodnieniem jest oznaczenie poszczególnych budynków numerami, tak by łatwiejsze było odnalezienie konkretnego adresu. Do wad nawigacji zaliczyć trzeba spore opóźnienie w stosunku do tego, co dzieje się w terenie. Może to przysparzać trudności w wykonywaniu manewrów.

Poprzedni artykuł
Natępny artykuł

Leave A Comment